rekrutacja kierunek neurobiologia

Elitarne studia międzywydziałowe na kierunku Neurobiologia prowadzone są we współpracy czterech poznańskich uczelni – Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego. Studia II stopnia obejmują 4 semestry, a absolwenci wraz z tytułem magistra otrzymają dyplom ukończenia czterech uczelni.

Po ukończeniu tego kierunku zdobyta wiedza, nabyte umiejętności i kompetencje umożliwią absolwentowi podjęcie pracy naukowo-badawczej i specjalistycznej, w jednostkach naukowych, naukowo-dydaktycznych, laboratoriach diagnostycznych i biomedycznych, placówkach weterynaryjnych, firmach o profilu biologicznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym i innym, których działalność wiąże się z wykorzystaniem wiedzy o funkcjonowaniu układu nerwowego.

Uchwała Senatu nr 111 z dnia 18 grudnia 2018 r. w sprawie określenia warunków i trybu rekrutacji na studia na rok akademicki 2019/2020