12.02 Erasmus praktykiStudenci i absolwenci zainteresowani odbyciem zagranicznych praktyk, w ramach programu Erasmus+, w okresie wakacyjnym w roku akademickim 2020/2021, mogą składać wymagane dokumenty. Sekcja Współpracy z Zagranicą ogłosiła nabór oraz udostępniła najważniejsze informacje.

Celem wyjazdu może być zrealizowanie obowiązkowej praktyki zawodowej, będącej częścią programu studiów, ale również dodatkowe zdobycie doświadczenia. Osoby zainteresowane wyjazdem i uzyskaniem stypendium mogą samodzielnie szukać dogodnych ofert lub skorzystać ze wsparcia Sekcji. Staż nie może trwać krócej niż dwa miesiące, a miejsce jego realizacji powinno być związane ze studiowanym kierunkiem.

Absolwenci powinni pamiętać, że proces rekrutacji muszą przejść na ostatnim roku studiów, a praktyka musi rozpocząć się w ciągu trzech miesięcy od obrony pracy dyplomowej.

Stypendia przyznawane są na wyjazdy do krajów uczestniczących w programie Erasmus+, czyli do krajów Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Szwajcarii i Turcji). Wysokość stypendium wynosi od 550 do 620 euro miesięcznie – w zależności od kraju pobytu. Możliwe jest także uzyskanie dodatkowego wsparcia z uwagi na sytuację finansową oraz specjalne potrzeby zdrowotne studenta (Program POWER).

Rekrutacja ma charakter ciągły i trwa do wyczerpania środków.

Zasady naboru, niezbędne dokumenty oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: link.