07.09 UP Uniwersytet w czasach pandemii„Uniwersytet w czasach pandemii: nauka, dydaktyka, administracja” – to tytuł zdalnej konferencji naukowej organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, do udziału w której organizatorzy zapraszają także naukowców z AWF Poznań. Konferencja odbędzie się 24 września br. Rejestracji wraz ze zgłoszeniem referatu należy dokonać do 14 września br. Udział jest darmowy.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję dyskutować o problemach w czasach pandemii w szerokim kontekście. Poruszone zostaną m.in. tematy związane z nowo podjętymi zagadnieniami badawczymi zmierzającymi do poznania skali rozprzestrzeniania oraz mechanizmów i skutków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, jak i ogólniejszych problemów epidemiologicznych czy uwarunkowań środowiskowych. Organizatorzy zachęcają także do prezentacji problemów związanych ze zmianami organizacyjnymi w dydaktyce, spowodowanymi rozwojem pandemii. Proponują dyskusję nad wprowadzaniem zdalnego nauczania oraz nad nowymi metodami zdobywania wiedzy i umiejętności w okresie zagrożenia SARS-CoV-2.

Konferencja ma być okazją do integracji środowiska pracowników naukowych i dydaktycznych, studentów oraz specjalistów zaangażowanych w różnych działach administracji.

Osoby zainteresowane wygłoszeniem referatu muszą zgłosić się i zarejestrować swój udział do 14 września br. Z kolei rejestracja osób zainteresowanych jedynie uczestnictwem, bez wygłaszania referatu, trwa do 16 września br.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres mailowy: z tytułem wiadomości: „Konferencja-SARS2020”.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: link