Już po raz trzeci odbyła się Gala Wręczenia Aniołów Kultury. Impreza ta towarzyszy Światowemu Przeglądu Kultury INTEGRACJE.

Podczas uroczystości Dyrektor Festiwalu, Dariusz Majchrowicz podkreślał jak ważna jest otrzymywana pomoc. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia wymaga współpracy wielu osób i nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych mecenasów i sponsorów.

Aniołowie Kultury to właśnie te osoby i instytucje, którzy od lat wspierają organizację Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE w Wielkopolsce, poprzez bezpłatne udostępnianie usług, przekazywanie produktów, promocję wydarzenia, wsparcie merytoryczne oraz finansowe.

Rok rocznie laureaci są wybierani w drodze głosowania internetowego przez Kapitułę składającą się z Laureatów Aniołów Kultury z lat poprzednich.

W tym roku nagrodzeni zostali:

Dział Administracyjno-Gospodarczy AWF
Firma Konspol
Straż Miejska Miasta Poznania
Firma Lisner
Redakcja Teleskopu
Firma PROFI
Przewodnik Katolicki
Redakcja Poznańskiego Informatora Kulturalnego, Sportowego i Turystycznego
Portal Lazarz.pl
Centrum Kultury „RONDO” w Grodzisku Wielkopolskim

Została przyznana również Nagroda Specjalna dla Kolei Wielkopolskich, jako uznanie za ogromną pomoc przy organizacji ubiegłorocznego Koncertu Finałowego ŚPF INTEGRACJE 2016 na terenie starej parowozowni przy ul. Kolejowej w Poznaniu.

Galę uświetniły występy studentek kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej AWF Poznań Agnieszki Pecyny, Agnieszki Mencel, Dajany Piotrowskiej, Marty Szosteckiej oraz Żanety Wiśniewskiej oraz wokalistki Agaty Mikołajczak.

Statuetki Aniołów zostały wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka ze Swarzędza.