"Personal journey as physiotherapist, lecturer and scientist – from Greece through Sweden, Cyprus, Botswana and Australia to Island” – pod takim tytułem odbyło się wczoraj spotkanie studentów z wybitnym fizjoterapeutą Assist. Prof. Anestisem Divanoglou, PhD z Uniwersytetu w Reykjawiku.

Podczas wykładu, gość opowiedział o swoim bogatym międzynarodowym doświadczeniu, które zdobywał pracując w zagranicznych jednostkach naukowych. Profesor pokazał, jak można rozwijać swoje umiejętności i pasję zawodową, podróżując po całym świecie. Zachęcał także do odważnego planowania swojej przyszłości, działania z pasją i podejmowania ryzyka, np. związanego ze zmianą miejsca zamieszkania. Sam przeprowadzał się kilkukrotnie, podróżując po całym świecie m.in. Australii, Botswanie, Islandii, Szwecji czy Cyprze.

W drugiej część spotkania, gość udzielił także praktycznych wskazówek dotyczących tego, z jakich europejskich programów warto korzystać oraz na jakich internetowych stronach można znaleźć ciekawe oferty staży. Wśród nich wymienił programy tj. Erasmus Plus, Erasmus Mundus czy European Voluntary Service. Tym samym podkreślił wartość wolontariatu i przyznał, że angażując się w dodatkowe projekty zyskał najwięcej cennego doświadczenia, które niejednokrotnie wykorzystał w późniejszej pracy na zagranicznych uniwersytetach.

Profesor odwiedził naszą Uczelnię na zaproszenie dra hab. Tomasza Tasiemskiego, prof. AWF z Katedry Adaptowanej Aktywności Fizycznej.