Energetyczna zumba, klasyczny walc, jazz, experimental, free style, pole dance i gorący cancan – to tylko niektóre z technik tanecznych, które zaprezentowane zostały podczas IX edycji Festiwalu Tańca AWF zorganizowanego przez pracowników Zakładu Tańca i Fitnessu oraz Katedry Rekreacji wydziału TiR.

1 grudnia br. licznie zgromadzona w auli publiczność miała okazję obejrzeć występy naszych najbardziej uzdolnionych studentów i absolwentów – w tym studiów podyplomowych oraz Zespołu Tańca Ludowego AWF Poznań. Na scenie po raz pierwszy zaprezentowali się studenci kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej, którzy wystąpili zarówno w solowych układach, jak i pokazie grupowym. Gośćmi specjalnym wydarzenia była doktor Olga Kuźmińska, wieloletnia kierownik Zakładu Ćwiczeń Muzyczno-Ruchowych naszej Akademii, twórczyni i inicjator Festiwalu Tańca w AWF oraz prof. dr hab. Ewa Wycichowska.

Tradycyjnie, festiwal miał formę taneczno-muzycznego spektaklu, który podzielony został na trzy części. Całość przeplatały zabawy dla publiczności. Główną ideą wydarzenia była prezentacja dyplomowa studentów, którzy w trakcie nauki poznają różnorodne techniki taneczne oraz przygotowują się do pracy z dziećmi, seniorami, osobami sprawnymi oraz borykającymi się z różnego rodzaju ograniczeniami ruchowymi.