Kolejna Noc Naukowców za nami. Nasza Akademia wzięła w niej udział już po raz trzeci.

W piątek, 30 września br. dzieci i młodzież z Poznania i okolic uczestniczyły w bogatym programie zajęć i warsztatów, przygotowanym przez naszych pracowników. Naukowcy pokazywali i opowiedzieli najmłodszym m.in. o tym, co można wyczytać z kropli krwi, skąd się biorą bóle pleców, dlaczego mięśnie drżą, jakimi jesteśmy kolorami oraz jak wygląda świat z zamkniętymi oczami.

Wieczór uatrakcyjniały pokazy metod biologii molekularnej, gry i zabawy tradycyjne, tańce prymitywne oraz trening z wybitnym sportowcem. Chodu sportowego uczył Łukasz Nowak – absolwent naszej Akademii oraz finalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Wydarzenie zwieńczył Modern Dance na Tarasie – pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu naszych studentów.