Neurobiologia to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin wiedzy. Dziś, nowo przyjęci studenci tego interdyscyplinarnego kierunku uroczyście zainaugurowali rok akademicki.

Podczas spotkania, które odbyło się w Sali Senackiej Uniwersytetu Przyrodniczego, złożyli ślubowanie oraz poznali szczegółowy program nauczania.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele trzech poznańskich uczelni, wspólnie tworzących kierunek: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz AWF. Naszą Akademię reprezentowali – inicjator kierunku studiów, prof. dr hab. Jan Celichowski, dr hab. Dorota Bukowska, prof. AWF, dr hab. Włodzimierz Mrówczyński, prof. AWF oraz Prodziekan ds. studiów Wydziału WFSiR, dr hab. Urszula Czerniak. Wykład inauguracyjny pt. „Na tropach neurobiologii agresji i empatii” wygłosiła dr hab. Joanna H. Śliwowska z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Neurobiologia otwarta została w 2015 r. Nowi studenci są drugim rocznikiem, który rozpocznie naukę na tym kierunku.