dziekan pluta wwwAbsolwentka AWF w Poznaniu kierunku Rehabilitacji Ruchowej, profesor AWF zatrudniona w Uczelni od 1990 r. w Zakładzie Teorii Czasu Wolnego i Rekreacji (obecnie Katedra Rekreacji) na Wydziale Turystyki i Rekreacji, prodziekan ds. nauki i rozwoju w latach 2012-2016.

Zainteresowania naukowe koncentrują się na rozwinięciu problematyki poruszonej w dysertacji doktorskiej i pracy habilitacyjnej, wzbogaconej o głębsze doświadczenia z zakresu teorii zespołowych gier sportowych i rekreacyjnych, prakseologii gier, socjologii, teorii i metodyki rekreacji i dotyczy przede wszystkim wielopłaszczyznowej analizy zachowań lidera podczas rywalizacji w zespołowych grach sportowych.