Sport

W rozgrywanych w Poznaniu, w dniach 11-13.05.2018 turniejach półfinałowych Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet i mężczyzn, oba nasze zespoły wywalczyły awans do turnieju finałowego. Odbędzie się on w Krakowie w dniach 30.05-03.06.2018, a organizatorem jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
Komunikaty końcowe półfinału kobiet i mężczyzn w załączeniu.
Życzymy powodzenia w turnieju finałowym.
W dniach 10-13.05.2018 podczas turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn, nasza reprezentacja wywalczył awans do turnieju finałowego.
Szczegóły w załączonym pliku.
GRATULUJEMY AWANSU
W majowy weekend nasze siatkarki rozgrywały turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski, który zakończył się naszym sukcesem. O szczegółach występu naszych reprezentantek można przeczytać w załączonym sprawozdaniu.
Drugie miejsce i awans do turnieju finałowego AMP uzyskał nasz kobiecy zespół siatkarek podczas Akademickich Mistrzostw Polski Strefy A w Toruniu!
W dniach 12-15.04 w rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski Strefy A w piłce siatkowej (województwa zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie). Trzy najlepsze zespoły wśród kobiet uzyskały awans do turnieju finałowego, który w tym roku odbędzie się w Poznaniu w dniach 26-29.04.2018.

Czytaj więcej...

Drugie miejsce i awans do turnieju finałowego AMP uzyskał nasz kobiecy zespół tenisistek stołowych podczas Akademickich Mistrzostw Polski Strefy A w Gdańsku!
W dniach 23-25.03 w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski Strefy A w Tenisie Stołowym (województwa zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie). Cztery najlepsze zespoły wśród kobiet oraz mężczyzn uzyskały awans do turnieju finałowego, który w tym roku odbędzie się w Warszawie w dniach 13-15.04.2018.

Czytaj więcej...

Studenci i studentki AWF,
w marcu ruszają zajęcia treningowe studenckiej sekcji tenisa stołowego. Nasza reprezentacja jest jedną z najlepszych w Wielkopolsce, a jej opiekunem jest doktorant AWF, trener II klasy Szymon Galas.
Zajęcia odbywać się będą w hali sportowej przy DS AWF.
Szczegóły w załączonym plakacie.

Chcesz spróbować swoich sił w tenisie stołowym? Ta informacja jest dla Ciebie!!!
W rozgrywanych na obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego zawodach w tenisie stołowym (I rzut AMW) bardzo dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci. Kobiety i mężczyźni zajęli II miejsce. Pięć zespołów w kategorii kobiet i mężczyzn rywalizowało systemem „każdy z każdym”. Wśród kobiet zwyciężył poznański UAM, a wśród mężczyzn Politechnika Poznańska, która uległa nam w bezpośrednim pojedynku. o zwycięstwie Politechniki zadecydowały wyniki tzw. "małej tabeli". Gratulacje!
 
W ciągu roku akademickiego 2017/2018 będą odbywać się zawody sportowe z różnych dyscyplin. Każdy student posiadający legitymację klubu uczelnianego AZS AWF (ISIC) ma prawo reprezentować Uczelnię w dowolnej dyscyplinie.
Ogólny program rozgrywania poszczególnych zawodów w załączeniu.
Szczegółowe komunikaty zawodów znajdują się poniżej.

06.04.2018 - Jeździectwo, komunikat w pliku,
07.04.2018 - Bowling II rzut, komunikat w pliku,
09.04.2018 - Ergometr wioślarski II rzut, komunikat w pliku,
12.04.2018 - Strzelectwo I rzut, komunikat w pliku.

Zapraszamy do kibicowania naszym reprezentantom!hokeyTytuł mistrza Europy w hokeju zdobyła młodzieżowa reprezentacja Polski mężczyzn podczas Halowych Mistrzostw Europy w Hokeju do lat 21, które w miniony weekend obyły się Lizbonie. Ojcem tego wspaniałego sukcesu sportowego jest trener drużyny i  pracownik naukowy naszej Akademii – doc. dr Jacek Adrian z Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych. Reprezentacja, pod jego opieką, wygrała wszystkie turniejowe mecze, a w finale pokonała drużynę Austrii 5:4 (2:1).  Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Wszystkie osoby, które zamierzają reprezentować naszą Uczelnię w zawodach studenckich (Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski i Akademickie Mistrzostwa Polski) muszą posiadać legitymację AZS. Dotyczy to studentów (ISIC AZS) oraz pracowników (ITIC AZS). Składka jest częściowo opłatą za ubezpieczenie. Wybierając odpowiedni wariant składki wybieramy różny zakres ubezpieczenia.
Link do strony, na której można wypełnić wniosek: http://legitymacje.azs.pl/organizacja/legitymacje-czlonkostwo
Całość można wykonać również w siedzibie Klubu Uczelnianego AZS AWF ul. Rocha 9.
Link do strony KU AZS AWF Poznań: http://azs.awf.poznan.pl/index.php/kontakty

dr Jacek Jóźwiak
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody