Sport

Ogromnym sukcesem zakończyły się akademickie zmagania w sezonie 2018/2019 w tenisie stołowym! Zarówno nasza kobieca, jak i męska reprezentacja zwyciężyła klasyfikację generalną po trzech turniejach – dwóch drużynowych i trzecim indywidualnym (którego suma wyników trzech najlepszych zawodników doliczana była do klasyfikacji generalnej mistrzostw).

Warto również wspomnieć o sukcesach w rozegranym wczoraj turnieju indywidualnym – wśród kobiet Agnieszka Lipska zajęła w nim pierwsze miejsce w Wielkopolsce, a Anna Gosztyła trzecie, natomiast wśród mężczyzn – Jakub Cembrowicz był drugi, a Dominik Krzyśka uplasował się na najniższym stopniu podium. Ponadto skład kobiet w trzech turniejach uzupełniały Aleksandra Klabińska, Julia Matusiak i Kinga Gilewska, a mężczyzn – pełniący również funkcję kierownika i trenera zespołu Szymon Galas.

Przypominamy, że w tym sezonie nasza kobieca reprezentacja zdobyła także wicemistrzostwo Polski w typie uczelni WF. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

tenis stolowy

W dniach 15-17.03.2019 r., w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski Strefy A w Tenisie Stołowym. Nasza kobieca ekipa w składzie Agnieszka Lipska, Anna Gosztyła, Julia Matusiak oraz Aleksandra Klabińska uplasowała się na drugim miejscu w gronie dziewięciu zespołów. Po zwycięstwach w grupie 3-2 z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetem Szczecińskim, 3-1 z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu i 3-0 z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, nasze tenisistki stołowe w półfinale trafiły na Politechnikę Poznańską, zwyciężając pewnie 3-1. W finale po niezwykle emocjonującym pojedynku przegrały minimalnie z poznańskim UAM 2-3.

Mniej szczęścia miał tym razem nasz męski zespół w składzie Jakub Cembrowicz, Dominik Krzyśka, Szymon Galas. Po zwycięstwie w grupie 3-2 z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i porażce 1-3 z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu nasi tenisiści stołowi w walce o czołową czwórkę turnieju ulegli 0-3 Politechnice Gdańskiej. W meczach o miejsca 5-8 tenisiści stołowi AWF zwyciężyli 3-1 z Uniwersytetem Szczecińskim i przegrali 1-3 z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, plasując się ostatecznie na 6 pozycji w gronie 12 zespołów. Wśród męskich drużyn sporo zawodników gra na co dzień na poziomie polskiej Lotto Superligi oraz I ligi, więc tym bardziej 6 miejsce w takim gronie bardzo cieszy.

Naszym reprezentantom gratulujemy, a dziewczynom życzymy powodzenia w finałach ogólnopolskich w Gdańsku w dniach 12-14. kwietnia!

awf ajde
Nasz reprezentacja w tenisie stołowym.

Opiekun sekcji tenisa stołowego
mgr Szymon Galas

W czwartek, 7 marca 2019 roku, w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się drugi z trzech turniejów zaliczanych do klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie Stołowym. Nasza żeńska reprezentacja w składzie Agnieszka Lipska, Ania Gosztyła, Kinga Gilewska, Julia Matusiak oraz Ola Klabińska uplasowała się na drugim miejscu w gronie sześciu zespołów. Po zwycięstwach w grupie 3-0 z Uniwersytetem Przyrodniczym i Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa nasze tenisistki stołowe przegrały minimalnie w finałowym pojedynku 2-3 z poznańskim UAM.

Kolejny raz nie miała sobie równych natomiast nasza męska ekipa w składzie Jakub Cembrowicz, Dominik Krzyśka, Szymon Galas. Po zwycięstwach w grupie 3-1 z UAM i Uniwersytetem Przyrodniczym nasi tenisiści stołowi  pokonali w finale 3-2 Politechniką Poznańską, plasując się tym samym ponownie jak podczas pierwszego turnieju na pierwszym miejscu w gronie sześciu zespołów. Opiekunem sekcji tenisa stołowego AWF jest doktorant w Katedrze Rekreacji – mgr Szymon Galas.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zachęcamy do rozpoczęcia swojej przygody z tenisem stołowym.
Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.
W ramach Akademickich Mistrzostw Wielkopolski i Poznania w koszykówce mężczyzn, nasza reprezentacja rywalizuje z innymi pięcioma uczelniami. Najsilniejszymi w tym gronie Politechnika Poznańska i Uniwersytet Ekonomiczny. Zespół politechniki, to drużyna ligowa, która rywalizuje w rozgrywkach o awans do II ligi. W zespole ekonomików występują zawodnicy, którzy rywalizują na parkietach I ligi i II ligi.
Na tym tle nasz zespół, który nie trenuje razem, ze względu na treningi klubowe swoich zawodników, prezentuje się bardzo dobrze. W swoich wszystkich meczach I rundy koszykarze odnieśli komplet zwycięstw i zajmują I miejsce w rozgrywkach. Jest to równoznaczne z tym, że zostaną rozstawieni do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski z I miejsca i teoretycznie będą mieć łatwiejszą grupę eliminacyjną.

Zespół prowadzi dr Jacek Jóźwiak, Zakład TiM Zespołowych Gier Sportowych
W czwartek, 13 grudnia 2018 roku, w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się pierwszy z trzech turniejów zaliczanych do klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie Stołowym. Nasza żeńska reprezentacja w składzie Agnieszka Lipska, Ania Gosztyła, Kinga Gilewska, Julia Matusiak oraz Ola Klabińska uplasowała się na drugim miejscu w gronie sześciu zespołów. Po zwycięstwach w grupie 3-0 z Wyższą Szkoła Pedagogiki i Administracji oraz 3-1 z Uniwersytetem Przyrodniczym nasze tenisistki stołowe przegrały w finałowym pojedynku 1-3 z poznańskim UAM.
Nie miała sobie równych natomiast nasza męska ekipa w składzie Jakub Cembrowicz, Dominik Krzyśka, Szymon Galas. Po zwycięstwach w grupie 3-0 z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa, 3-1 z Uniwersytetem Ekonomicznym i 3-0 z UAM w finale nasi zawodnicy pokonali 3-1 Politechniką Poznańską, plasując się tym samym na pierwszym miejscu w gronie siedmiu zespołów. Opiekunem sekcji tenisa stołowego AWF i jednocześnie jej zawodnikiem, jest doktorant w Katedrze Rekreacji – mgr Szymon Galas.

Na zdjęciu Szymon Galas i Dominik Krzyśka podczas treningu.

krzyskagalas mniejsze
W ciągu roku akademickiego 2018/2019 będą odbywać się zawody sportowe w różnych dyscyplinach. Każdy student posiadający legitymację klubu uczelnianego AZS AWF (ISIC) ma prawo reprezentować Uczelnię w dowolnej dyscyplinie.
Szczegółowe komunikaty zawodów znajdują się poniżej.