Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Polityka prywatności serwisu internetowego AWF Poznań

Sport

Sukces studentek AWF w Akademickich Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim

1 kwietnia 2017 roku w Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim.
W zawodach wystartowało 576 studentów z 50 uczelni z całej Polski, w tym wielu uczestników ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w wioślarstwie i uczestników Igrzysk Olimpijskich.

W dniach 17-19.03.2017 w CKF UP w Poznaniu odbył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski Strefy A w Tenisie Stołowym. Nasz męski zespół zajął w zawodach 6 miejsce i tym samy nie zakwalifikował się do turnieju finałowego. W rywalizacji AMP wystartowało 5 uczelni WF, z których tylko jedna zakwalifikowała się do turnieju finałowego (AWFi S Gdańsk). Nasz zespół zajął najwyższą lokatę wśród pozostałych reprezentacji i tym samym, w klasyfikacji uczelni wychowania fizycznego został sklasyfikowany oficjalnie na 2. Miejscu. Najlepszą akademicką drużyną w kraju jest AWFiS Gdańsk Niższe lokaty od naszych reprezentantów zajęły zespoły AWF Katowice, AWF Wrocław i AWF Kraków. Nasze dziewczyny w półfinale strefowym zajęły 7. lokatę, a tym samym w klasyfikacji uczelni WF w Polsce zostały sklasyfikowane tuż za podium.

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym – znakomita gra ping-pongistów AZS AWF!

W dniu 11 marca 2017 roku, w Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się drugi rzut AMW w Tenisie Stołowym.
Nasze studentki, grające w najsilniejszym składzie bezapelacyjnie zwyciężyły, pokonując w finale Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Natomiast zespół męski, który był osłabiony brakiem dwóch podstawowych zawodników, zajął ostatecznie drugie miejsce, przegrywając 2-3 w finale po niezwykle wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku z zespołem Politechniki Poznańskiej, który złożony jest w większości z zawodników grających na co dzień w II lidze.

Jest top kolejny sukces naszych reprezentantów w tej dyscyplinie sportu w ramach Akademickich Mistrzostw Wielkopolski.

Serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa w narciarstwie alpejskim

MALTASKI na AMWLKPAkademickie Mistrzostwa Wielkopolski w narciarstwie alpejskim 21 lutego br. odbyły się na poznańskim stoku Malta Ski. Zwyciężczynią Slalomu Gigantu została studentka naszej Akademii, Kasia Kowalewska, która zdobyła też II miejsce w klasyfikacji ogólnej (SL i GS).

Ponadto w zawodach wzięli udział:

Jacek Woźniak (8 miejsce)
Sebastian Wisełka (10 miejsce)
Radosław Bererzański (16 miejsce)
Kacper Winiarski (22 miejsce)
Magda Filipak (4 miejsce) – snowboard

Przed nami Akademickie Mistrzostwa Polski w Zakopanem – trzymajcie kciuki!

Złoto na Młodzieżowych Halowych Mistrzostwach Europy w hokeju!

hokeyTytuł mistrza Europy w hokeju zdobyła młodzieżowa reprezentacja Polski mężczyzn podczas Halowych Mistrzostw Europy w Hokeju do lat 21, które w miniony weekend obyły się Lizbonie. Ojcem tego wspaniałego sukcesu sportowego jest trener drużyny i  pracownik naukowy naszej Akademii – doc. dr Jacek Adrian z Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych. Reprezentacja, pod jego opieką, wygrała wszystkie turniejowe mecze, a w finale pokonała drużynę Austrii 5:4 (2:1).  Gratulujemy!

Studenci i absolwenci AWF po raz kolejny znaleźli się w gronie najlepszych sportowców! Wczoraj, tj. 11 stycznia br. podczas Poznańskiej Gali Sportu 2017 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak wręczył nagrody zawodnikom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski na najważniejszych imprezach w 2016 roku, w tym Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym – podwójne zwycięstwo AZS AWF!

Tego jeszcze nie było w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski.
W Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się pierwszy rzut AMW w Tenisie Stołowym. Zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn zawody rozegrano w dwóch trzyzespołowych grupach, z których zwycięzcy grali o pierwsze miejsce w turnieju, zespoły z drugich miejsc – o trzecie, a z trzecich – o piąte.
Nasze studentki po gładkich zwycięstwach 3:0 w grupie nad Uniwersytetem Przyrodniczym oraz Politechniką Poznańską w finale trafiły na aktualne Mistrzynie Polski w kategorii uniwersytetów – UAM, zwyciężając po emocjonującym meczu 3:2!
Męski zespół nie miał sobie równych, zwyciężając w rozgrywkach grupowych z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu 3:0 oraz z gospodarzami zawodów w tym samym stosunku. W finale było mniej emocji, niż wśród Pań, gdyż nasi reprezentanci ograli pewnie z Politechnikę Poznańską w stosunku 3:1.

Wszystkie osoby, które zamierzają reprezentować naszą Uczelnię w zawodach studenckich (Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski i Akademickie Mistrzostwa Polski) muszą posiadać legitymację AZS. Dotyczy to studentów (ISIC AZS) oraz pracowników (ITIC AZS). Składka jest częściowo opłatą za ubezpieczenie. Wybierając odpowiedni wariant składki wybieramy różny zakres ubezpieczenia.
Całość można wykonać również w siedzibie Klubu Uczelnianego AZS AWF ul. Rocha 9.

dr Jacek Jóźwiak

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski - komunikaty

W ramach Akademickich Mistrzostw Wielkopolski studenci wielkopolskich uczelni wyższych rywalizują w różnych dyscyplinach sportu.