rekrutacja kierunek fizjo

Na kierunku Fizjoterapia studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu i o kulturze fizycznej (m.in. biologii medycznej, biochemii, kinezjologii), społecznych (psychologii, pedagogiki, etyki) oraz umiejętności praktycznego zastosowania metod kinezyterapii, masażu, fizykoterapii i fizjoterapii klinicznej.

Jeśli:
  • czujesz potrzebę pomagania ludziom
  • łatwo nawiązujesz kontakty
  • jesteś osobą odpowiedzialną, wrażliwą
  • umiesz okazać życzliwość, cierpliwość i delikatność
  • jesteś odporny emocjonalnie

To kierunek dla Ciebie!


Nauka na tym kierunku obejmuje  praktyczne zajęcia m.in. w ośrodkach medycyny sportowej, poradniach fizjoterapeutycznych, uzdrowiskach, ośrodkach dla seniorów i szpitalach. Dzięki zdobywanym grantom i nowoczesnemu sprzętowi studenci poznają najnowsze techniki poprawy stanu zdrowia pacjentów.


Od 2017/2018 roku studia na kierunku Fizjoterapia są studiami jednolitymi magisterskimi.


PERSPEKTYWY ZAWODOWE:

Jednolite studia magisterskie trwają 5 lat w trybie stacjonarnym – po ich ukończeniu absolwent otrzymuje tytuł zawodowy magistra w zakresie fizjoterapii, bez prawa do wykonywania zawodu.

Ukończenie studiów upoważnia absolwenta do przystąpienia do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego (PEF), po zdaniu którego uzyskuje prawo wykonywania zawodu.


Uchwała Senatu nr 111 z dnia 18 grudnia 2018 r. w sprawie określenia warunków i trybu rekrutacji na studia na rok akademicki 2019/2020

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody