15.04 100zabaw na100latZabawa, jako jeden z istotniejszych aspektów rozwoju człowieka, towarzyszy nam od wczesnych lat dzieciństwa. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, z którego wywodzi się poznańska AWF, realizowany jest projekt mający na celu wspólne opracowanie zbioru 100 zabaw ruchowych i gier drużynowych. Propozycje przyjmowane są do 15 czerwca br.

Projekt skierowany jest do absolwentów, pracowników, studentów oraz wszystkich sympatyków Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Przesyłane propozycje zabaw, gier ruchowych i gier drużynowych mogą być oparte na własnym pomyśle lub modyfikacji istniejących gier i zabaw z podaniem ich źródła. Efektem projektu będzie wspólne przygotowanie książki łączącej doświadczenia wielu pokoleń propagatorów aktywnego stylu życia.

Jeden autor może przesłać maksymalnie po dwie propozycje zabaw lub gier ruchowych oraz dwie propozycje gier drużynowych. Planowane jest, że publikacja będzie składać się z rozdziałów dotyczących zabaw i gier, które można zastosować w nauczaniu koszykówki, piłki siatkowej, piłki nożnej, piłki ręcznej oraz innych sportów (lekkiej atletyki, pływania, tenisa, itp.). Poza tym możliwe jest wyodrębnienie rozdziałów obejmujących uniwersalne zabawy, gry ruchowe i gry drużynowe z różnych krajów i regionów świata, których nie można przypisać do konkretnej dyscypliny sportowej, a także obejmujących gry terenowe.

Propozycje należy przesyłać w formie elektronicznej na adres: do 15 czerwca br. Każdy autor zabawy i gry zakwalifikowanej do publikacji otrzyma jeden egzemplarz autorski książki.

Po zgromadzeniu odpowiedniej liczby atrakcyjnych propozycji gier i zabaw, książka zostanie wydana przez Wydawnictwo AWF Poznań pod redakcją dra hab. Adama Kantanisty, dr Magdaleny Król-Zielińskiej i dr Joanny Borowiec z Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportów Całego Życia.

Szczegółowe wytyczne i zasady przygotowania publikacji wraz z formularzem zgłoszeniowym: pobierz
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody