11.04 Dr Wyszowska PTPNPoznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk powstałe w 1857 roku, jako jeden z filarów tradycji akademickich Poznania, w roku jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego przyjęło do swego grona nowych członków, w tym dr Izabelę Wyszowską z Zakładu Kulturowych Podstaw Turystyki, Wydziału TiR AWF. Dyplom Członka Zwyczajnego Wydziału II Historii i Nauk Społecznych został wręczony podczas uroczystości w siedzibie PTPN w dniu 2 kwietnia br.

Dr Wyszowska od wielu lat jest zaangażowana w działalność na rzecz Polaków i Polonii świata w ramach Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, pełniąc w ostatnich latach funkcję prezesa, a aktualnie vice prezesa Zarządu. Jest także aktywnym przewodnikiem miejskim i instruktorem przewodnictwa zrzeszonym od 25 lat w Kole Przewodników PTTK im. M. Mottego w Poznaniu. W ubiegłym roku była organizatorką i koordynatorką całorocznych obchodów jubileuszowych 200-lecia urodzin patrona – Marcelego Mottego. Ponadto związana jest z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz instytucjami, których działalność skierowana jest na rzecz seniorów.

Pani Doktor gratulujemy!
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody