P1640841Dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe wzięły udział w przygotowanych w naszej Uczelni warsztatach oraz wykładach w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Sprawdzili swoje umiejętności podczas warsztatów tanecznych, poznali zagadnienia biomonitoringu w sporcie, a także mogli przedyskutować istotny aspekt rozwoju – zabawę.


Po raz kolejny nasza Akademie wzięła udział w inicjatywie poznańskich uczelni wyższych skierowanej do mieszkańców Poznania i okolic. Podczas wykładu o badaniach i analizie w sporcie możliwe było sprawdzenie swojego refleksu na profesjonalnym urządzeniu wykorzystywanym w badaniach sportowców z różnych dyscyplin sportu.

Wykład pt. „Bawić się czy nie bawić - oto jest pytanie?” przyjął natomiast formę rozprawy sądowej, w której dwie grupy miały za zadanie odpowiednim doborem argumentów przekonać pozostałych uczestników o słuszności tego, że warto, lub że nie warto, się bawić. W rozprawie udział brali głównie licealiści, więc dodatkowo do wiedzy o zabawie, jako aktywności wpływającej zarówno na rozwój psychiczny, jak i fizyczny, mogli poćwiczyć przed maturą opracowywanie argumentacji i przedstawianie jej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się blok zajęć związanych z tańcem. Podczas „Kalejdoskopu Tańca” studenci z SKN Pracownia Nauki o Tańcu AWF Poznań przedstawili dzieciom ze szkoły podstawowej różne inspiracje tworzenia etiud tanecznych. W warsztacie tańca współczesnego wzięła natomiast udział grupa osób dorosłych.

Założenia festiwalu przewidują udział w nim szkół podstawowych i średnich, dzięki czemu uczniowie mogą poznać uczelnie, wysłuchać wykładów czy wziąć udział w ćwiczeniach. Termin tegorocznej edycji zbiegł się jednak z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, co uniemożliwiło większości uczniów udział w wydarzeniu. Z tego względu nie wszystkie zaplanowane przez naszych naukowców na ten dzień aktywności odbyły się.

Za organizację festiwalu w naszej Uczelni odpowiadał Dział Marketingu i Karier, który dziękuje wszystkim pracownikom i wolontariuszom zaangażowanym w wydarzenie.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody