11.04 wystawa UPMiędzyuczelniany Komitet Obchodów z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego zachęca do zapoznania się z wystawą pt. „Uniwersytet Poznański 1919-2019”, która będzie dostępna od 15 kwietnia br., na Placu Mickiewicza. W tym samym dniu odbędzie się akademicka gra miejska „Gdzie kwitnie nauka” przygotowana przez studentów naszej Akademii.

Wystawa na Placu Mickiewicza będzie dostępna do 15 maja br. Następnie od 5 do 19 lipca będzie można zapoznać się z nią na Placu Wolności. W późniejszych terminach będzie również obecna na terenie uczelni wywodzących się z Uniwersytetu Poznańskiego.

Na Placu Mickiewicza rozpocznie się także akademicka gra miejska „Gdzie kwitnie nauka” przygotowana przez studentów ze Studenckiego Koła Naukowego – Sekcja geograficzno-krajoznawcza wraz z dr Beatą Kaczor. Uczestnicy pokonają trasę między Placem Mickiewicza a Placem Wolności. Rozwiązując zadania i zagadki bliżej poznają historię, twórców uczelni, zasłużonych profesorów, a także mało znane wydarzenia z życia akademickiego. Gra rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 15. Wciąż prowadzone są zapisy poprzez wypełnienie i odesłanie skanu lub zdjęcia formularza na adres:  oraz zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu.

W realizację wystawy „Uniwersytet Poznański 1919-2019” włączyli się ze strony AWF: dr Izabela Wyszowska i prof. AWF dr hab. Maciej Łuczak. Zdjęcia do wystawy pochodzą ze zbiorów archiwalnych AWF, część z nich udostępnił Dział Marketingu i Karier AWF.

Budynki AWF na przestrzeni lat 1919 2019

Fot.: Budynki AWF Poznań, lewa strona: budynek w Parku Wilsona (od 1921 r. do 2013 r.), prawda strona: jeden z budynków współczesnego kampusu przy ul. Królowej Jadwigi.