08.04 miniatura konferencja„100 lat AWF w Poznaniu – o przeszłości i przyszłości nauk o kulturze fizycznej” to nazwa konferencji naukowej, która odbędzie się 26 kwietnia br. o godz. 10 w auli AWF. Konferencja jest jednym z uroczystych wydarzeń w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Wystąpienia przygotowane przez naukowców z naszej Akademii przybliżą zebranym historię nauk o kulturze fizycznej, a także przewidywania związane z jej rozwojem. Analizowane będą także jej relacje m.in. z turystyką i rekreacją, czy dyscyplinami społecznymi i humanistycznymi. Wystąpienia nawiązywać będą także do kształcenia trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, a także przedstawiona zostanie historia rozwoju higieny oraz fizjoterapii.

Organizatorami konferencji są Wydział Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji AWF Poznań oraz Komisja Kinezjologii przy O/PAN w Poznaniu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rektor naszej Uczelni – prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński.

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji oraz do udziału w wydarzeniu.

100 lat AWF w Poznaniu program