IMG 2216 2W miniony weekend odbyły się w Warszawie targi sportów i aktywności wodnych i nadwodnych „Wiatr i Woda”. Podczas targów dr Wojciech Jarosz z Zakładu Biologii i Ochrony Środowiska naszej Uczelni wystąpił na scenie głównej z prezentacją obrazującą, jak można łączyć żeglarstwo z nurkowaniem.

Dr Jarosz opowiadał o wyprawie jachtem przez Atlantyk, podczas której odwiedzono archipelag Fernando de Noronha (główny temat prezentacji) położony u wybrzeży Ameryki Południowej. Była to wyprawa żeglarsko-nurkowa, o której opowieść łączyła klamrą oba typy aktywności będące tematem targów. W tej wyprawie sprzed kilku lat udział wziął także dr hab. Maciej Wilski z Katedry Adaptowanej Aktywności Fizycznej.

W trakcie Targów na tej samej scenie wcześniej prezentowali się i byli dekorowani najwięksi polscy żeglarze ostatnich lat, w tym kpt. Szymon Kuczyński, który dwukrotnie samotnie opłynął świat małą, mazurską łódką (Atlantic Puffin), za drugim razem trasą wokół trzech przylądków i bez zawijania do portów. Można było również spotkać kpt. Mariusza Kopera z załogą, którego rejs dookoła Antarktydy na jachcie Katharsis II odbił się w świecie szeroki echem. Swoją nieukończoną jeszcze łódź prezentował kpt. Rafał Moszczyński, który przygotowuje się do rejsu Solo Non Stop, który ma odbywać się w regatowym tempie.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody