07.03 100 lecie UPW ostatnią sobotę karnawału, 2 marca br., w Auli UAM odbył się Bal 100-lecia. Gości witało czterech rektorów uczelni obchodzących jubileusz. Ponad sto par nawiązując do tradycji zabaw uniwersyteckich, zatańczyło razem poloneza.

Wśród gości można było spotkać przedstawicieli władz miasta, parlamentarzystów, rektorów i prorektorów poznańskich uczelni, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji kulturalnych, pracowników, absolwentów i przyjaciół świętujących uczelni. Była także okazja do sfotografowania się z prof. Heliodorem Święcickim oraz prof. Ludwiką Dobrzyńską-Rybicką, których duchy specjalnie na tę okazję odwiedziły mury uczelni i prowadziły bal.

Kolejna taka okazja zdarzy się dopiero za 100 lat!