08.02 tancerze UMFCStudenci pierwszego i trzeciego roku Tańca w Kulturze Fizycznej wystąpili we fragmencie spektaklu „Desert” inspirowanego książką „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupery'ego podczas koncertu „Interaktywnie 4.0”. Wydarzenie odbyło się w ubiegłą niedzielę w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Postaci Róży, Lisa, Bankiera, Geografa, Próżnego oraz Żmij przedstawili studenci naszej Uczelni podczas pokazu będącego artystyczną częścią doktoratu mgr Pauliny Wycichowskiej z Zakładu Tańca i Fitnessu. Spektakl był pierwszą częścią koncertu „Interaktywnie 4.0”. Drugą częścią wydarzenia, w której również wzięli udział nasi studenci, była improwizacja „Cztery…” poświęcona postmodernistycznej metodzie działań twórczych inspirowanych działaniami legendarnych artystów Merce'a Cunninghama i Johna Cage’a.

W koncercie wzięli udział studenci I roku Tańca w Kulturze Fizycznej: Szymon Obolewicz i Szymon Gostomski oraz studenci III roku TKF: Joanna Kukiełka, Weronika Skórzewska, Marta Szostecka, Katarzyna Leszek, Filip Hylewicz, Wojciech Furman, Damian Drozd, Patryk Gorzkiewicz.

Fot.: dokumentacja Biuro Koncertowe UMFC/ Robert Żełaniec