Futsalistki AWFReprezentantki naszej Uczelni w futsalu zostały wicemistrzyniami Akademickich Mistrzostw Wielkopolski, a także podczas półfinału na krajowym szczeblu wywalczyły awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się 21-24 lutego br. w Opolu.

W tym sezonie futsalistki AWF Poznań odniosły sześć zwycięstw, a także zanotowały dwa remisy i jedną porażkę, osiągając bilans 30 strzelonych bramek do 13 straconych. Pozwoliło im to zająć drugie miejsce w Wielkopolsce, ulegając w tabeli jedynie AZS UAM Poznań.

Pod koniec stycznia nasze studentki wzięły także udział w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywanym w Poznaniu, w którym startowały Uczelnie z północno-środkowej części kraju. Zajęły w nim piąte miejsce, dające awans do finałowego turnieju. Z 20 drużyn startujących w poznańskim półfinale do rozgrywek w Opolu awansowało osiem zespołów.

W trakcie dotychczasowych rozgrywek w naszym zespole najrówniej grającą i wyróżniającą się  zawodniczką była Magdalena Zagajska. Najwięcej bramek strzeliła natomiast Agata Ratajczak – dziewięć w całym sezonie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Futsalistki AWF