29.01 miniatura na szageOd siedmiu lat na początku roku gościmy w naszej auli amatorów podróży i podróżowania. Nie inaczej będzie także w tym roku. W najbliższy czwartek rozpocznie się VIII Festiwal NA SZAGE. W programie czterodniowego wydarzenia nie brakuje ciekawych reportaży oraz wystąpień znanych gości.

Pierwszy dzień Festiwalu to gra miejska „Na Szage przez świat”, podczas której uczestnicy w nietypowy sposób zwiedzą Poznań. Gra rozpocznie się o godz. 10 w auli budynku głównego AWF. Zapisy trwają do 30 stycznia br. poprzez formularz zgłoszeniowy.

Podczas kolejnych dni festiwalu uczestnicy usłyszą relacje z podróży m.in. po Nowej Zelandii, Chinach, Rosji, Kambodży, Wietnamie i wielu innych miejscach. Tradycyjnie przedstawią je zaproszeni goście oraz uczestnicy konkursu na najciekawszą prezentację z podróży. Organizatorzy zaprosili m.in. Elżbietę Dzikowską – podróżniczkę, reportażystkę, autorkę wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych i artykułów publicystycznych, czy Przemysława Kossakowskiego – autora cyklu telewizyjnych programów podróżniczych. W tym roku usłyszymy także 12 wystąpień konkursowych – dotychczas było ich dziesięć. Festiwal to także warsztaty – m.in. „Leśne spotkania w praktyce”, „Mankalowisko – gry tradycyjne” czy „Górskie Warsztaty Outdorowe – odzież, sprzęt, ekwipunek!”.

Festiwal został objęty patronatem honorowym przez Jego Magnificencję Rektora prof. AWF dra hab. Dariusza Wielińskiego.

Szczegółowe informacje oraz program festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalnaszage.pl
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody