28.01 100 do 1001W ostatnią niedzielę przypadło równe sto dni do najważniejszej daty jubileuszowych obchodów 100-lecia Uniwersytetu – 7 maja. To właśnie tego dnia w 1919 roku nastąpiła uroczysta inauguracja pierwszego roku akademickiego nowo powstałej Wszechnicy Piastowskiej, jak początkowo nazywano Uniwersytet Poznański. Z tej okazji przygotowany został krótki filmik pamiątkowy.

W scenie na balkonie od lewej zaprezentowani zostali dr hab. Michał Sobeski, ks. dr Stanisław Kozierowski, dr hab. Józef Kostrzewski oraz dr Heliodor Święcicki – „ojcowie założyciele” Uniwersytetu Poznańskiego.

Zanim dotrzemy do majowych wydarzeń, przed nami jeszcze m.in. I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dance Connections organizowana przez Katedrę Tańca i Gimnastyki naszej Akademii oraz Studenckie Koło Naukowe Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań (14-15 lutego br.), a także Półmaraton 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego w ramach 12. PKO Poznań Półmaratonu, którego organizatorem jest także Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (14 kwietnia br).