01.03 poznanska gala sportu 2019Podczas Poznańskiej Gali Sportu 2019 Jego Magnificencja Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński oraz Prezes Zarządu Fundacji na rzecz AWF Poznań prof. AWF dr hab. Marek Sokołowski odebrali wyróżnienie specjalne za projekt Trener Osiedlowy i Senioralny. Gala odbyła się w środę, 2 stycznia br. w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek.

Wśród wyróżnionych akcji znalazł się projekt Fundacji na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu „Trener Osiedlowy” oraz „Trener Senioralny”. Inicjatywa Fundacji cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Poznania – w Poznańskim Budżecie Obywatelskim na rok 2019 zajęła pierwsze miejsce. Została także rozszerzona o nowy format – Trener Przedszkolaka.

Gala organizowana przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania od kilku lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w mieście. Z rąk Prezydenta Jacka Jaśkowiaka nagrody, stypendia oraz wyróżnienia odbierają najlepsi sportowcy, zarówno seniorzy, jak również sportowcy młodzieżowi, organizatorzy imprez sportowych oraz koordynatorzy inicjatyw społecznych.

Fot. www.poznan.pl/T. Szwajkowski