03.12 Konwersatorium1Katedra Adaptowanej Aktywności Fizycznej oraz Zakład Psychologii AWF zapraszają na drugie konwersatorium teoriopraktyczne, które odbędzie się w naszej Akademii, w Sali Senackiej 6 grudnia br. o godz. 11. Podczas spotkania naukowego rozważane będzie określenie „oryginalność dorobku naukowego”, czyli o istocie twórczości naukowej i sposobach jej wyceny z różnych punktów widzenia.

W drugim konwersatorium teoriopraktycznym z okazji 100-lecia szkolnictwa akademickiego w Poznaniu wezmą udział naukowcy z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz z Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. W trakcie spotkania zostaną wygłoszone trzy wykłady dotyczące różnych aspektów twórczości oraz odkryć naukowych. Uczestnicy podsumują rozważania dyskusją poprowadzoną przez prof. AWF dra hab. Macieja Tomczaka oraz dra hab. Macieja Wilskiego.

Grudniowe konwersatorium będzie drugim tego typu wydarzeniem w tym roku w naszej Uczelni. Pierwsze odbyło się w czerwcu, a uwaga naukowców skupiła się wówczas na temacie autorytetu w rozwoju nauki i praktyk społecznych.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konwersatorium oraz do udziału w wydarzeniu.

Program spotkania:
11.00 – 11.15 Rektor AWF w Poznaniu, dr hab. prof. AWF Dariusz Wieliński
11.15 – 11.30 Prof. dr hab. Stanisław Kowalik - Wprowadzenie do konwersatorium
11.30 – 12.00 Prof. dr hab. Czesław Nosal (Uniwersytet SWPS we Wrocławiu) – „Twórczość w nauce – kontekst odkrycia i rola intuicji”.
12.00 – 12.30  Prof. dr hab. Andrzej Klawiter (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu) – „Czy oryginalne idee naukowe są efektem twórczych działań badawczych?”
12.30 – 13.00 Prof. dr hab. Wiesław Osiński (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu) – „O istocie twórczości w naukach o kulturze fizycznej, czyli o zmaganiu duszy z ciałem”.
13.00 – 13.20  Przerwa kawowa
13.20 – 14.30 Dyskusja okrągłego stołu– prowadzenie dr hab. Maciej Tomczak, dr hab. Maciej Wilski (zgłoszenia do dyskusji przyjmują osoby prowadzące w czasie przerwy na kawę).
14.30 – Zakończenie spotkania
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody