nawa logoW dniu 27 września 2018 roku Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki pierwszego naboru w Programie PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej [link]. Wśród 30 uczelni, które uzyskały dofinansowanie znalazła się Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, jako jedyna spośród uczelni sportowych i jedna z trzech poznańskich uczelni i placówek badawczych.

Wysokość pozyskanych środków wynosi 352 450,00 PLN. Ta kwota przy niewielkiej skali liczebnej naszych doktorantów i pracowników oznacza dla naszej kadry znacząco zwiększoną dostępność do wymiany akademickiej. W ramach programu przewidywane są także wizyty naukowców z zagranicy w naszej uczelni.

Celem programu PROM jest doskonalenie kompetencji przede wszystkim doktorantów, a także kadry akademickiej poprzez międzynarodową wymianę stypendialną. Uzyskane w programie środki finansowe posłużą na sfinansowanie krótkoterminowych (od 5 do 30 dni) wyjazdów zagranicznych doktorantów i kadry akademickiej uczelni.

Szczegółowe informacje o możliwościach i formie ubiegania się o dofinansowanie naukowych wyjazdów zagranicznych będą zamieszczane na stronie Sekcji Nauki.