integracje20184012f3Wczoraj, tj. 7 sierpnia br., w malowniczych okolicznościach przyrody – nad brzegiem Warty – odbyła się konferencja prasowa poświęcona XVIII już edycji Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE 2018.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 11-19 sierpnia br., a do Poznania zawita aż 6 zespołów z różnych zakątków świata - Panamy, Chorwacji, Słowacji, Kanady, Hiszpanii oraz Polski. Program obejmuje liczne atrakcje, między innymi warsztaty, koncerty, gry i zabawy integracyjne oraz wieczory narodowe. Będzie ciekawie i różnorodnie, bo każdy zespół przywiezie ze sobą inne zwyczaje, zabawy i pomysły. – podczas konferencji opowiadał Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF, organizatora Festiwalu.

Najstarszym zespołem jest ten ze Słowacji, za to tańczą w nim bardzo młode osoby. Ciekawostką jest, że zespół z Kanady przyjeżdża do nas aż w trzech turach. Chętnych do udziału nie brakowało! – mówiła rzecznik prasowa ZTL-u, Natalia Żuk.

Światowemu Przeglądowi Folkloru INTEGRACJE 2018 przyświeca wyjątkowe hasło – Mam folklor we krwi!, które ma promować ideę oddawania krwi. Podczas trwania Festiwalu, będzie można oddać krew w specjalnie przygotowanych krwiobusach. Pierwsza okazja pojawiła się 7 sierpnia na Rondzie Rataje w Poznaniu, kolejna będzie 14 sierpnia na Starym Rynku w Lesznie (9.00-14.00), a ostatnia 16 sierpnia, ponownie na Rondzie Rataje w godzinach 12.00-17.00.

W tym roku łączymy przyjemne z pożytecznym, chcemy pomóc w zbiórce krwi, ale też podtrzymać międzynarodowe relacje i dobrze się bawić. Zachęcamy wszystkich, aby w tej pomocy i zabawie uczestniczyli – podsumowała spotkanie Zuzanna Kowalewska, dyrektor biura organizacyjnego.

Cały program dostępny jest na stronie festiwal.awf.poznan.pl/

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody