P1540035Kampusem AWF w piątek, tj. 8 czerwca br., zawładnęły dzieci. Cały dzień kilkuset uczniów poznańskich szkół podstawowych brało udział w grach i zabawach przygotowanych przez pracowników i studentów AWF. Imprezie towarzyszyły m.in. orkiestra Vivat i… wesoły Pyrek - maskotka wielkopolskiej policji. Impreza dla dzieci, z udziałem zaproszonych władz miejskich, samorządowych i wojewódzkich organizowana przez Fundację „Światełko w Tunelu”, od kilku lat odbywa się co roku na terenie w AWF.

- Oddajemy Wam na cały dzień ten teren. Dzieci są najważniejsze, a dla nich najważniejszy jest ruch i zabawa. Cieszę się, że tu jesteście i liczę na to, że jak podrośniecie, wrócicie tutaj, jako nasi studenci - mówił gospodarz obiektu - JM Rektor AWF - dr hab. Dariusz Wieliński, prof. AWF, witając gości. - Zajmowali się Wami będą specjaliści z AWF - dodał.

Dzieci skakały w dal, brały udział w biegach z przeszkodami, licznych konkurencjach zręcznościowych. To był dzień pełen słońca i dobrej zabawy.