P1470781Zespół Tańca Ludowego „Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego obchodzi w tym roku 35 lat swojej działalności artystycznej. Z tej okazji, 10 marca br., w hali sportowo-dydaktycznej AWF, odbył się koncert jubileuszowy z udziałem przedstawicieli władz miasta, województwa, ościennych gmin oraz władz rektorskich i dziekańskich AWF. Ponad 90 tancerzy i muzyków, w tym 16 byłych - tak zwanych oldboy`ów, zaprezentowało na scenie polskie tańce ludowe.
 
W tym roku 40-lecie pracy w Zespole świętuje także jego kierownik - Dariusz Majchrowicz, na ręce którego przedstawiciele władz, domów kultury z Wielkopolski, innych zespołów tańca ludowego którymi zespół współpracuje, składali gratulacje.

ZTL „Poznań” AWF tworzy jedną wielką rodzinę, którą łączy pasja do tańca, muzyki i folkloru. - W czasie 35 lat działalności to kilka tysięcy tańczących osób, 30 par małżeńskich i około 50 dzieci. Zespół podczas swoich podróży przejechał tyle kilometrów, że starczyłoby na kilkukrotne okrążenie Ziemi – podają przedstawiciele ZTL-u.

Podczas koncertu odbyła się także weryfikacja programu artystycznego przez komisję CIOFF w składzie Leszek Rembowski, Przemysław Martyniak.

Koncert poprowadził Mariusz Kwaśniewski.

Ciekawostki o Zespole:

• istnieje od 35 lat i 6 miesięcy, to jest 1846 tygodni, prawie 13 000 dni
• w zespole tańczyło 1826 tancerzy, a „przewinęło się” dwa razy więcej
• wspólnie przejechaliśmy i przelecieliśmy tyle kilometrów, że kilka razy okrążylibyśmy kulę ziemską
• w garderobie mamy prawie 300 strojów z 14 regionów
• zespół wraz z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu, 17 razy zorganizował Światowy Przegląd Folkloru Integracje – kolejna edycja już w sierpniu
• na salach prób spędziliśmy w sumie prawie 12 000 godzin, to 500 dni czyli 1,5 roku tańca non stop
• podczas tańca na próbach i koncertach spaliliśmy około 6 milionów kalorii
• na wspólnych imprezach spędziliśmy prawie tyle samo co na salach prób – prawie jeden okrągły rok i wypiliśmy hektolitry… coca coli
• zespół to ok. 30 związków małżeńskich i ok. 50 potomków z tych związków powstałych
• w końcu, to miliony wspomnień, miliardy uśmiechów i wzruszeń oraz przygoda na całe życie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody