bronikowkaO roli nauczyciela wychowania fizycznego w przygotowaniu młodzieży do podejmowania aktywności fizycznej, według uniwersalnych wartości i z szacunkiem do drugiego człowieka oraz o swojej drodze do sukcesu, opowiadał studentom Michał Jeliński - wielokrotny Mistrz Świata, trzykrotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008 i Londyn 2012) oraz złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie 2008 r.

Sportowiec chętnie odpowiadał na pytania uczestników i wyjaśniał, w oparciu o własne doświadczenie, wszystkie wątpliwości związane z szeroko pojętą kulturą fizyczną.

Spotkanie ze studentami drugiego roku kierunku Wychowanie Fizyczne odbyło się na zakończenie przedmiotu Olimpizm prowadzonego przez dr hab., prof. AWF Małgorzatę Bronikowską.