zolnierzykiTylko do 10 grudnia br. studenci z Wielkopolski mogą wziąć udział w rekrutacji do pilotażowego programu ochotniczego szkolenia wojskowego LEGIA AKADEMICKA organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nasza Akademia jest jedyną Uczelnią w Wielkopolsce, która prowadzi rekrutację do tego programu.

Projekt ma na celu odbudowę rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP oraz pozyskanie wykwalifikowanych osób do czynnej służby wojskowej. Legia Akademicka nawiązuje do ochotniczej formacji wojskowej utworzonej 11 listopada 1918 roku z młodzieży studenckiej uczelni warszawskich o tej samej nazwie, która 26 listopada 1918 roku została przeformowana w regularny oddział piechoty Wojska Polskiego, 36 Pułk Piechoty Legii Akademickiej.

Wszystkie informacje i wniosek zgłoszenia można znaleźć na stronie:
www.awf.poznan.pl/pl/legia-akademicka