zarowkaTrzynaście  złotych, trzynaście srebrnych i cztery brązowe medale zdobyli łącznie laureaci konkursu Student-Wynalazca, który po raz kolejny organizuje Politechnika Świętokrzyska w Kielcach. Podczas tegorocznej edycji na nagrodzonych czekają udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazców w Genewie, z własnym stoiskiem wystawienniczym i opłaconym pobytem oraz prezentacja zwycięskiego rozwiązania na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazców IWIS 2018. Pięciu laureatów nagród głównych weźmie także udział w seminarium, które odbędzie się w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, w kwietniu 2018 r.

Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami lub współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

Nabór zgłoszeń potrwa do 15 stycznia 2018 r.
Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: www.cowi.tu.kielce.pl