ludek 1Wybitni światowi i polscy eksperci, wręczenie statuetek za promowanie sportu osób niepełnosprawnych, warsztaty sportowe, dyskusje w międzynarodowym gronie prelegentów - to wszystko podczas V Międzynarodowej Konferencji Naukowej Polskiego Towarzystwa Naukowego Adaptowanej Aktywności Fizycznej pt. Węzłowe problemy adaptowanej aktywności fizycznej, która odbędzie się 16-17 listopada br. w AWF.

W programie wystąpienia i dyskusje  światowej klasy ekspertów i naukowców, szereg prelekcji, m.in. na temat poszukiwań dowodów naukowych w adaptowanej aktywności fizycznej w kontekście rehabilitacji, czy doskonalenia praktyki w zakresie adaptowanej aktywności fizycznej adresowanej do dzieci, młodzieży i osób starszych z niepełnosprawnościami.
Polscy zawodnicy i trenerzy kadry narodowej opowiedzą również o warunkach przygotowań do XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Ponadto odbędą się warsztaty m.in. z tenisa stołowego dla niewidomych i niedowidzących czy judo Olimpiad Specjalnych, ampfutbolu z udziałem tegorocznych, brązowych medalistów Mistrzostw Europy oraz integracji bilateralnej.

Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy wręczone zostaną statuetki „Pochodnia im. Profesora Jana Dziedzica” współtwórcy systemu kształcenia specjalistów w zakresie rehabilitacji ruchowej w Polsce, wybitnego badacza problemów kultury fizycznej osób niepełnosprawnych i organizatora pierwszej w Polsce Katedry Kultury Fizycznej Osób Niepełnosprawnych w naszej Akademii.

Statuetki wręczone zostaną wybitnym sportowcom i promotorom rozwoju sportu osób niepełnosprawnych podczas uroczystej inauguracji wydarzenia, w którym udział wezmą m.in.: JM Rektor AWF dr hab. prof. AWF Dariusz Wieliński, Przewodniczący PTN-AAF prof. dr hab. Andrzej Kosmol, Dyrektor Generalna Stowarzyszenia Sportowego Olimpiady Specjalne Polska Joanna Styczeń-Lasocka oraz Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego – Łukasz Szeliga.

Wśród wybitnych specjalistów z zakresu Adaptowanej Aktywności Fizycznej z całego świata, gościć będą m.in.:

rof.. Roy McConkey – wykładowca University of Ulster w Irlandii Północnej , specjalizujący się od prawie 40 lat w tematyce niepełnosprawności rozwojowej Profesor McConkey był konsultantem agencji ONZ i międzynarodowych organizacji pozarządowych w ok. 20 krajach - w Afryce, Azji i Ameryce Południowej i Malezji. Jest profesorem honorowym na Uniwersytecie w Kapsztadzie, w Afryce Południowej oraz członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Naukowego Niepełnosprawności Intelektualnej.

Dr Andy Dalziell – certyfikowany instruktor Integracji Bilateralnej i Indywidualnej Stymulacji Słuchu  Johansena. , absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie w Edynburgu, tworzących innowacyjne podejście do programu wychowania fizycznego, mające na celu ulepszenie funkcji wykonawczych, motywacji i nauki w szkockich szkołach podstawowych i średnich. Specjalizuje się w programach interwencyjnych dla osób z zaburzeniami rozwoju i dzieci, które nie osiągają dobrych wyników w nauce. Prowadzi szkolenia z zakresu Integracji Bilateralnej  w Niemczech, Dubaju, Anglii, Szkocji, Irlandii, Włoszech, Polsce  i w innych krajach.

Prof. zw. dr hab. Helena Sęk – psycholog.  Obecnie profesor senior Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz profesor SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego. Specjalizuje się w psychologii klinicznej
i psychologii zdrowia. Do września 2008 r. pełniła funkcję kierownika Zakładu Psychologii Zdrowia
i Psychologii Klinicznej UAM. Prowadzi m.in. wykłady z zakresu psychologii klinicznej, psychoprofilaktyki, psychologii zdrowia, stresu wydarzeń życiowych, wypalenia zawodowego, zachowań zdrowotnych i promocji zdrowia, prewencji zaburzeń, pomocy psychologicznej, oraz zagadnień
 z psychoonkologii klinicznej.

Pełen program konferencji oraz sylwetki nagrodzonych osób znajdą Państwo tutaj: link

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody