marszalekCieszę się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do trudnego procesu szkoleniowego naszych młodych sportowców. Jeszcze bardziej się cieszę, jeśli na jego końcu jest medal olimpijski (…) – tymi słowami Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego pogratulował nagrodzonym sportowcom, którzy odebrali z jego rąk stypendia, podsumowujące wybitne osiągnięcia sportowe. Wśród nagrodzonych osób – medalistów oraz uczestników mistrzostw świata i Europy znalazło się aż ośmioro naszych studentów.

Stypendia odebrali:

Bartosz Cegielski –  srebrny medalista drużynowych Mistrzostw Europy i Polski w szermierce,
brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów.
Kamila Ciba – reprezentantka kadry narodowej, srebrna medalistka Uniwersjady
w Taipei 2017 (sztafeta 4x100 m) i srebrna medalistka drużynowych Mistrzostw Europy w sztafecie.
Eryk Hampel  –  wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach lekkoatletycznych i sztafecie 4x100 m.     

Hokeiści, podopieczni doc. dr. Jacka Adriana:

Dominik Karulak – srebrny medalista Mistrzostwach Europy do lat 21 grupa B
Jacek Kurowski – Halowy Mistrz Europy Młodzieżowych Mistrzostw Europy w hokeju halowym, srebrny medalista na Mistrzostwach Europy do lat 21 (grupa B)
Mateusz Mazany – Halowy Mistrz Europy Młodzieżowych Mistrzostw Europy w hokeju halowym, srebrny medalista na Mistrzostwach Europy do lat 21 (grupa B)
Mateusz Nowakowski – Halowy Mistrz Europy Młodzieżowych Mistrzostw Europy w hokeju halowym, srebrny medalista na Mistrzostwach Europy do lat 21 (grupa B)
Patryk Pawlak – Halowy Mistrz Europy Młodzieżowych Mistrzostw Europy w hokeju halowym, srebrny medalista na Mistrzostwach Europy do lat 21 (grupa B)


Comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości 400 i 600 zł przyznano sześćdziesięciu sportowcom - medalistom oraz uczestnikom mistrzostw świata i Europy, podczas uroczystej gali która odbyła się w drugiej połowie października w Poznaniu.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody