int2017thumb„Magia folkloru” - pod takim hasłem przebiegała tegoroczna, XVII edycja Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje” organizowanego przez Zespół Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wczoraj wieczorem (20 sierpnia) na Cytadeli odbył się koncert finałowy.

Po raz pierwszy wśród zaproszonych na Przegląd gości można było zobaczyć tańce i pieśni ludowe w wykonaniu zespołu z Chin. Poza tym popisy dało sześć innych zespołów: z Meksyku, Rosji, Serbii, Turcji, Ukrainy i Polski - w sumie ponad 300 tancerzy i muzyków.

Przypomnijmy: tegoroczny Przegląd rozpoczął się 12 sierpnia. W tym czasie zespoły wystąpiły w kilku miastach Wielkopolski: Luboniu, Grodzisku Wielkopolskim, Swarzędzu, Wrześni, Wronkach, Lesznie i Nowym Tomyślu oraz tradycyjnie - Poznaniu. 14 sierpnia barwny korowód przeszedł ulicami Poznania i występem w Parku przy Starym Browarze zainaugurował Przegląd. 15 sierpnia zespoły uświetniły mszę św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu. W kolejnych dniach, oprócz występów, odbywały się warsztaty ludowe dla dzieci i turniej sportów tradycyjnych.

Koncert finałowy co roku odbywa się w innym miejscu Poznania. W latach ubiegłych miejscem tego wydarzenia były: m.in. tereny AWF-u, Areny, CK Zamek, Malta, zajezdnia tramwajowa. W tym roku efekt magii potęgował nawet nie tylko zaproszony magik, ale ciemne, nocne niebo nad poznańską Cytadelą - magiczne tło dla gry koloru, światła, dźwięku i ruchu.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody