Stanowisko odnowy biologicznej podczas 28. Biegu Jagiełły na Półmaratonie Pobiedziska opanowali nasi Fizjoterapeuci i studenci. Akademię reprezentowała Katedra Rehabilitacji Narządu Ruchu, pod kierownictwem prof. dr hab. Jacka Lewandowskiego. Pracownicy uczelni, dr n. o zdr. Magdalena Goliwąs i mgr Daniel Choszczewski, wraz z grupą 6 studentów kierunku Fizjoterapia byli odpowiedzialni za stanowisko odnowy biologicznej i przeprowadzenie rozgrzewki wśród zawodników, przed rozpoczęciem imprezy.

Pierwszy Bieg Jagiełły to jeden z najstarszych półmaratonów organizowanych w Polsce. Pierwsza edycja biegu zorganizowana została w 1985 roku. Głównym pomysłodawcą był najbardziej utytułowany biegacz z terenu Gminy Pobiedziska – Edward Gołębiewski. Rozwój Półmaratonu Pobiedziska rozpoczął się w 2008 roku wraz ze wzrostem popularności biegania w Polsce. Od momentu powstania Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie, Bieg Jagiełły jest jedną z imprez organizowanych w ramach tego prestiżowego cyklu.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK