Badania reprezentacji Polski kobiet w szermierce, sprawdzające ich przygotowanie przed Mistrzostwami Świata w Lipsku odbyły się 3 lipca br. w Laboratorium Analizy Ruchu Człowieka. Kompleksowa ocena przygotowania do zawodów objęła: skład ciała, wydolność zawodniczek oraz angiografię. W badaniu prowadzonym przez Zakład Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego wzięło udział sześć florecistek. To kolejnym etap współpracy między Zakładem a kadrą naukową Polskiego Związku Szermierczego.

Trenerem głównym reprezentacji Polski we florecie kobiet jest trener Paweł Kantorski, któremu asystują: Sławomir Mocek, dr Tomasz Garsztka i Mateusz Witkowski. Laboratorium Analizy Ruchu Człowieka to jedno z najnowocześniejszych w Polsce, w którym wybitni sportowcy i kadrowicze mogą brać udział w kompleksowych badaniach.

W skład reprezentacji kobiet w szermierce wchodzą:
- Julia Chrzanowska
- Marika Chrzanowska
- Martyna Jelińska
- Hanna Łyczbińska
- Marta Łyczbińska
- Renata Tomczak
- Julia Walczyk

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK