Dzieci z przedszkola nr 65 „Wiolinek w Poznaniu odwiedziły 28 czerwca br. Rektora AWF, żeby podziękować za wsparcie i współpracę przy organizacji międzyprzedszkolnego konkursu pt. „Zdrowi być chcemy, więc zdrowo jemy”.

Dzieci i wychowawcy z przedszkoli, które brały udział w konkursie, musiały przygotować przepisy na pięć zdrowych potraw i zdrowy jadłospis na dzień. Efektem konkursu jest „Książka kucharska przedszkolaka”.

Jego Magnificencja Rektor AWF - dr hab. Dariusz Wieliński, prof. AWF - objął to przedsięwzięcie, patronatem, a dr Sylwia Merkiel-Pawłowska z Zakładu Żywności i Żywienia naszej Akademii była członkiem jury. Poprowadziła też warsztaty dietetyczne, podczas których przedszkolaki przygotowywały m.in. kolorowe dipy i zdrowe, smaczne koktajle i batoniki musli.

Podczas spotkania w AWF dzieci wręczyły Rektorowi kwiaty i laurkę w kształcie serca i wspólnie, chóralnie podziękowały. - Bardzo nam się tu podoba Możemy tu zostać - zadeklarowały od razu.

Rektor opowiadał dzieciom o tym, jakie sporty można tu uprawiać, że mogą tu też kontynuować naukę tańca. Pokazał im Salę Senacką , w której wrażenie na dzieciach zrobiły portrety byłych rektorów.

Celem konkursu było m.in. propagowane wiedzy a temat zdrowego żywienia u dzieci, komponowanie i upowszechnianie zdrowych nawyków żywieniowych.

W konkursie udział wzięło 13 poznańskich przedszkoli. I miejsce zajęło Przedszkole nr 35 „Króla Maciusia I”, II miejsce - Przedszkole nr 100 „Mali Poznaniacy”, III miejsce - Przedszkole nr 29 im. Plastusia. Wyróżnienia otrzymały: Przedszkole nr 22 „Chatka Puchatka”, Przedszkole nr 43 „Krasnala Hałabały” oraz Przedszkole nr 51 (gr. II „Stokrotki”).