Sejmik Województwa Lubuskiego przyznał prof. dr. hab. med. Jerzemu Smorawińskiemu, byłemu rektorowi naszej Uczelni, Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego, a dokładniej za działalność na rzecz szkolnictwa i znaczący udział w rozwój ośrodka naukowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Odznaczenie zostało wręczone podczas sesji nadzwyczajnej, która odbyła się 24 czerwca br. w Zielonogórskiej Filharmonii i która oficjalnie zainaugurowała obchody Święta Województwa Lubuskiego. Gościem specjalnym była wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Ze szczególną radością przyjmuję to wyjątkowe odznaczenie. Cieszę się, że doceniliście Państwo obrany przeze mnie kierunek działań i rozwoju - powiedział prof. Jerzy Smorawiński podczas krótkiego przemówienia, towarzyszącego wręczeniu odznaki.

Wręczono również tytuły: Honorowego Obywatela Województwa Lubuskiego, Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego oraz nagrody w Konkursie Dziennikarskim im. Edwarda Mincera.

Zdjęcia: Krzysztof Kubasiewicz | portal: lubuskie.pl