kompania
Tłumy wypełniły Scenę Wspólną w Poznaniu w piątek wieczorem 9 czerwca br. Odbyła się tam premiera spektaklu Kompanii Tańca AWF - utworzonej przez mgr Agnieszkę Doberską, pedagoga z Zakładu Tańca i Fitnesu AWF, oraz tancerzy kierunku Taniec w kulturze fizycznej.

Wśród gości były władze naszej Akademii, przedstawiciele Akademii Muzycznej, School of Form, a także inicjatorzy powołania kierunku i osoby zaangażowane w jego powstanie.

Spektakl „Gdybym wiedział, że...”, które jest częścią motto pochodzącego z „Listu do przyjaciół” Gabriela Garcii Marqueza,„Gdybym wiedział, że są to ostatnie minuty, kiedy cię widzę, powiedziałbym „kocham cię”, a nie zakładałbym głupio, że przecież o tym wiesz”, to pełna ekspresji, energii opowieść o sile człowieka i jego wytrwałości w miłości. Pokazuje dwa aspekty: rolę kobiecości w obecnym świecie i męski w jego sile i racjonalności wobec otaczającego świata.

Zrealizowany został przez młodych ludzi, którzy pokazali, że chcą mieć prawo do decydowania o tym, jakie reprezentują wartości i że są gotowi ponosić za ten wybór odpowiedzialność. To rzecz o relacjach, szacunku, o jednoczeniu się w sprawie, o ponadczasowej sile miłości, o niezłomności charakteru, odwadze, ale też o wysiłku i trudności w stawaniu po właściwej stronie.

Kostiumy zaprojektowali studenci II roku Wydziału Mody poznańskiej School of Form, a oprawę muzyczną zapewnił student dyrygentury Przemysław Degórski wraz ze studentami Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Sztuka powstała w ramach projektu „Na rzecz ratowania życia ludzkiego” we współpracy z Fundacją Dar Szpiku im. Anny Wierskiej. Współfinansowana jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Akademię Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.

Spektakl będzie można zobaczyć jeszcze 21 czerwca br. na Placu Wolności, podczas tegorocznego Malta Festival Poznań.

[Skrót filmowy z wydarzenia]

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody