Festyn Dzieci dzieciom, który już od dwudziestu jeden lat integruje najmłodszych podczas współnych zabaw i gier sportowych odbył się w miniony piątek na kampusie AWF. Uczetnicy wzięli udział m.in. w popularnych konkurencjach lekkoatletycznych, tj. skok w dal, pchnięcie kulą czy rzut oszczepem, a także torze przeszkód, testach na równowagę, m.in. podczas nauki slackline'u czy zajęciach z piłkami dźwiękowymi, która mają na celu przybliżenie dzieciom świata osób niewidzących.

Tegoroczną edycję wydarzenia uroczyście zainaugurował Jego Magnificencja Rektor dr hab. Dariusz Wieliński, prof. AWF, który z rąk organizatorów odebrał oficjalne podziękowania i medal za wieloletnie wsparcie Uczelni w przygotowaniu wydarzenia.

W imprezie wzięło udział ponad 1200 osób, a organizatorzy oprócz gier i zabaw przygotowali m.in. Miasteczko Dr. Clowna i Komendy Policji, punkt konsultacyjny dla rodziców, nagrody i poczęstunek. Dla nauczycieli przygotowano książki "Dzieci w świecie zagrożeń" wydane wspólnie przez Fundację "Światełko w Tunelu" i Komendę Policji.

Festyn integracyjny DZIECI DZIECIOM to cykliczna impreza organizowana przez Fundację "Światełko w Tunelu" przy współudziale Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W tym roku w przygotowanie zabaw i gier dla dzieci włączyli się: Zakład Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego(który od wielu lat jest współorganizatorem wydarzenia), Katedra Adaptowanej Aktywności Fizycznej, Zakład Sportów i Edukacji Obronnej, a także studenci AWF i wolontariusze.