Wykładowca Polskiej Akademii Medycyny Osteopatycznej i członek Zrzeszenia Osteopatów Dziecięcych we Włoszech, który specjalizuje się w terapii Bobath i Vojty, Michael Vittoria był dzisiaj gościem naszej Akademii. Specjalista poprowadził otwarty warsztat dla studentów „Osteopatyczne podejście do problemów pacjenta z deficytem neurologicznym”.

Vittoria na co dzień zajmuje się rehabilitacją dzieci cierpiących m.in. na porażenie mózgowe. W swojej pracy łączy osteopatię i neurorehabilitację z tradycyjnymi technikami rehabilitacji.

Podczas spotkania, specjalista opowiedział o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z fizjoterapią oraz o pierwszych doświadczeniach zawodowych. – Fizjoterapii uczymy się przez całe życie, to pomaga ciągle nam się rozwijać – mówił do studentów. Wykład uzupełniły warsztaty praktyczne.

Organizatorem wydarzenia była Katedra Rehabilitacji i Narządu Ruchu


Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody