Pasja i marzenia – to według Krzysztofa Dziamskiego, znanego poznańskiego lekkoatlety i trenera, dwie najważniejsze rzeczy w życiu, które napędzają nas do działania. O swojej drodze życiowej i mierzeniu się ze słabościami sportowiec opowiedział wczoraj podczas otwartego wykładu dla studentów.

Gość wygłosił prelekcję w ramach cyklu spotkań „Sport w drugiej połowie życia”, której organizatorem jest Zakład Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego. Podczas spotkania mówił m.in. o swojej karierze sportowej, doświadczeniach trenerskich i współpracy z jednym z najlepszych polskich tyczkarzy, Piotrem Liskiem. Podkreślił także znaczenie równomiernego i zrównoważonego rozwoju umysłu i ciała. Kalos Kagathos – to ideał, do którego według sportowca powinniśmy dążyć.

Słuchaczami wczorajszego wykładu byli goście specjalni – uczniowie z Gimnazjum nr 56 im. J. Wybickiego. Tego dnia młodzież zwiedzała naszą Uczelnię i brała udział w zajęciach przygotowanych przez naukowców. Gimnazjaliści odwiedzili m.in. Laboratorium Analizy Ruchu Człowieka, gdzie mgr Michał Janowski opowiedział, w jaki sposób można wykorzystywać nowoczesną technologię w sporcie oraz zaprezentował zastosowanie najważniejszych urządzeń – m.in. FitLight Trainer.