RPA North-West University w Potchefstroom to jeden z wiodących ośrodków naukowych. W nim, w okresie od 15 kwietnia br. do 5 maja przebywali na stażu naukowym pracownicy naszej Akademii – dr hab. Małgorzata Bronikowska, prof. AWF oraz dr hab. Michał Bronikowski, prof. AWF.

W czasie wizyty prowadzono rozmowy i wymieniano doświadczenia na temat realizowanych projektów badawczych z katedrami School of Education (Prof. D.de Toit), School of Kinderkinetics (prof. A.Pinar) oraz z grupą badawczą prof. S.Moss z PhASRec (Physical Activity, Sport & Recreation Research Unit). Rozmawiano także na temat wspólnych zainteresowań badawczych i ewentualnych planów na przyszłość dotyczących m.in. wymiany pracowników,  studentów oraz doktorantów.

W North-West University obecnie przebywa dr Agata Glapa, która realizuje roczny staż naukowy (post-doc).