Kolejna edycja kultowego Festiwalu Nauki Studenckiej FeNIKS przed nami! Tematem przewodni brzmi „Kultura fizyczna a jakość ludzkiego życia”.
Na konferencji z prelekcjami tradycyjnie wystąpią przedstawiciele kół naukowych AWF oraz innych polskich uczelni. Jak podkreślają organizatorzy, dynamika zmian społecznych jest bardzo duża, dlatego niezbędne jest wiedza na temat tego, jak można tworzyć atrakcyjną ofertę aktywności ruchowych dopasowanych do potrzeb dzieci, młodzieży, osób starszych czy tych z niepełnosprawnościami.

Podczas festiwalu nie zabraknie także pokazów w wykonaniu studentów. Artystyczna część odbędzie się pod hasłem „BEZ KULTURY – BEZRUCH!”.

Udział w niej wziąć mogą studenci, którzy zajmują się szeroko pojętą działalnością artystyczną – tańcem, muzyką, fotografią, aktorstwem.