I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej – to sportowe wydarzenie, które już w najbliższy weekend (28 – 30 kwietnia br.) odbędzie się w Gnieźnie.

Podczas imprezy organizatorzy sprawdzą m.in. jak podejmowany wysiłek wpływa na organizmy dzieci i młodzieży ze zdiagnozowaną cukrzycą typu 1. Oprócz pomiarów insulinowych wykonywanych przez wykładowców z Uniwersytetu Medycznego, członkowie Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Animacji Rekreacji i Turystyki opowiedzą o tym, jaka jest sprawność grających i charakterystyka obciążenia startowego obserwowanych osób.

Koordynatorami akcji zostali naukowcy z naszej Uczelni – dr hab. Katarzyna Domaszewska z Zakładu Fizjologii i dr hab. Jan Konarski oraz prof. AWF z Zakładu Teorii Sportu. W Zespole pracować będą również dr hab. Magdalena Krzykała – antropolog sportowy, dr Agata Konarska – fizjoterapeuta, dr Jakub Kryściak – fizjolog oraz doktoranci i studenci chcący działać na rzecz szeroko pojętej Kultury Fizycznej. Wsparcia technicznego udzielił trener AZS AWF w Poznaniu sekcji hokeja na trawie – dr Jacek Adrian.

Szczegółowe informacje: www.kopnijcukrzyce.pl
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody