„Bez Granic” – to hasło tegorocznej, XX edycji Poznańskiego Festiwali Nauki i Sztuki, który już w kwietniu odbędzie się w naszym mieście. Organizatorami wydarzenia są uczelnie wyższe oraz jednostki naukowe Poznania. Już w najbliższą niedzielę, tj. 23 kwietnia br. zapraszamy do stoiska AWF na Dziedziniec Miasta – tam mieszkańcy będą mogli m.in. skonsultować zawartość odżywek sportowych, ocenić napięcie mięśni w odcinku szyjnym kręgosłupa czy ocenić krzywizny kręgosłupa oraz jego ruchomości. Zaprezentujemy też gry i zabawy tradycyjne, animacje taneczne oraz oprowadzimy po zakamarkach Fary.

25 kwietnia br. zapraszamy z kolei do udziału w festiwalowych wydarzeniach w AWF. Dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów przygotowaliśmy ponad 30 aktywności – wśród nich: zajęcia sportowe, fizjoterapeutyczne, warsztaty dietetyczne, zielarstwa, taneczne, treningi na basenie czy grę miejską.

Uczestnicy będą mieli okazję zrobić swoje własne, zdrowe izotoniki i przekąski, pospacerować z kijkami, spróbować sił w tańcach nowoczesnych, sprawdzić czy istnieje sposób na zachowanie wiecznej młodości oraz zobaczyć, jak będzie wyglądała turystyka w przyszłości.

Nasi specjaliści dodatkowo pomogą dobrać odpowiedni rower, poprowadzą terapię rozluźniającą na basenie, zdiagnozują zaburzenia postaw ciała i pomogą zrelaksować się nawet tym najbardziej spiętym! Nie zabraknie także widowiskowych pokazów – wśród nich m.in. mecz rugby na wózkach.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

23 kwietnia br.
11 – 16
Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania

25 kwietnia br.
9 – 15
Kampus AWF