I edycja charytatywnego turnieju piłki halowej o Puchar Rektora za nami! 27 stycznia br. w hali dydaktyczno-sportowej ponad 60 zawodników wzięło udział w sportowych rozgrywkach futbolowych. Ich celem było wsparcie społecznej akcji „I love Ziemek” i zbiórka plastikowych nakrętek, które przekazane zostaną na cel dobroczynny – rehabilitację Ziemowita Dawidziaka, chłopca cierpiącego na encefalopatię niedotlenieniową oraz zanik kory mózgowej części czołowej i skroniowej.

Turniej zorganizowany został przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego, a w jego realizację zaangażowali się studenci i naukowcy naszej Akademii. W reprezentacji pracowników AWF – która w meczu otwarcia zmierzyła się z przedstawicielami RUSSu – zagrali m.in. dr hab. Andrzej Wieczorek, prof. AWF, dr Krystian Wochna, dr hab. Michał Bronikowski, prof. AWF, mgr Krzysztof Rachwalski, dr Adam Kantanista, doc. dr Jacek Adrian oraz mgr Damian Doleciński, mgr Paweł Lisowski i Łukasz Wybieralski. Zwycięzcą całego turnieju została studencka „Drużyna Ostateczna”.

Oprócz futbolowych rozgrywek, dla uczestników przygotowano konkursy z nagrodami, pokazy taneczne oraz występ gościa specjalnego – międzynarodowego mistrza football freestylu, Adriana Duszaka.

Zdjęcia: Jagoda Berć/RUSS