IMG 20170122 WA0000European Traditional Sports and Games Platform (ETSGP) – to nowy, roczny projekt organizowany przez TAFISA w ramach unijnego programu Erasmus+, którego celem jest rozwój oraz ochrona europejskich gier tradycyjnych. Osobą odpowiedzialną za część naukową projektu została dr hab. Małgorzata Bronikowska, prof. AWF z Pracowni Sportów Tradycyjnych i Etnologii Sportu.

W realizację nowego programu włączyły się uczelnie i organizacje z siedmiu państw: Grecji, Francji, Belgii, Danii, Włoch, Holandii oraz Polski. Do ich zadań będzie należało m.in. prowadzenie badań i zajęć praktycznych, które przyczynią się do popularyzacji gier i zabaw tradycyjnych.

Udział w projekcie to duże wyróżnienie – nasza Akademia jako jedyna uczelnia w kraju będzie brała czynny udział w spotkaniach grupy projektowej. Pierwsze z nich, tzw. kick-off meeting w dniach 18-20 stycznia br. odbył się we Włoszech. Jego organizatorem był TSG Federation (FIGEST) w Rzymie.

IMG 20170122 WA0000
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody