Pierwszy w Polsce turniej w izraelskim systemie walki w bliskim kontakcie – Krav Maga, 11 grudnia br. odbyły się w naszej Akademii. W zawodach wzięli udział zawodnicy i sędziowie z kilku międzynarodowych organizacji, w tym m.in. Krav Maga International Federation (KIF), International Combat Shooting & Krav Maga Association. Wśród startujących udział wzięli studenci AWF.

Mistrzostwa polegały na demonstracji technik samoobrony w dwuosobowych zespołach w kategorii: kobiet, mężczyzn, duetów mieszanych (kobieta i mężczyzna) oraz open.

W gronie sędziowskim zasiedli instruktorzy organizacji zgłoszonych do udziału w zawodach. W eliminacjach oceniali zawodników w skali od 1-5 punktów. Pod uwagę brali poprawność wykonywanych technik – bez względu na różnice szkoleniowe pomiędzy formami danych organizacji, stopień trudności i różnorodność demonstrowanych technik, dynamikę, timing, realizm pokazu oraz ekspresję. W półfinałach i finałach pojedynki rozstrzygano systemem czerwony vs. biały, polegającym na demonstracji technik przez oba zespoły (zestawionych w pary poprzez kwalifikację punktowe z eliminacji) przy czym jednemu przypisany jest kolor czerwony, a drugiemu biały. Po obu pokazach na sygnał sędziowie opowiadają się znacznikami (czerwonym/biały), który ich zdaniem zespół był lepszy.

Wszyscy startujący zaprezentowali wysoki poziom, dzięki czemu widzowie zgromadzenie na trybunach mogli na własne oczy zobaczyć różnorodność i wszechstronność systemu Krav Maga w odparciu agresora zarówno nieuzbrojonego jaki zaopatrzonego w broń typu: nóż, pałka, krótka broń palna i długa.

Podczas wydarzenia dodatkowo prezentowane były filmy z I Otwarte Mistrzostwa Świata Krav Maga (Paryż 19.12.2015) oraz III Mistrzostwa Francji Krav Maga (Paryż 12.04.2015r.).

Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta Poznania – Wydział Sportu, Zakład Sportów i Edukacji Obronnej AWF oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki (WSSW), na czele z Robertem Budnym, obecnym Wicemistrzem Świata.

Gratulujemy zwycięzcom.

[Wyniki]